راهنمای خرید انواع سیم و کابل

از سیم های افشان چه استفاده ای می شود؟

سیم های افشان

یک از دلایلی که باعث شده تا سیم های افشان جزو پرفروش ترین محصولات شرکت سیم و کابل مغان باشد ، انعطاف پذیری بالای آن است. پس اولین چیزی که به ذهن متبادر می شود این است که این انعطاف پذیری در چه مواردی به کار می آید؟ و البته پاسخ آن را می توان به این شکل دارد: در مکان هایی که سیم ها نیاز به تحرک بیشتری دارند ( گیتارهای الکتریک می توانند نمونه های خوبی باشند). این قابلیت باعث شده تا سیم های افشان جزو کاربردی ترین و شاخص ترین محصولات نمایندگی سیم و کابل برق مغان باشند.

ما در ادامه به بررسی دقیق تر این نوع از سیم های برق مغان و موارد استفاده ی آنها می پردازیم. بدون اینکه بدانیم چه قابلیتی باعث شده تا از این نوع سیم در محل مشخصی استفاده شود ، بحث ما بی فایده خواهد بود.

ویژگی های سیم افشان چیست؟

یکی از مواردی که به ما در تشخیص سیم افشان استاندارد کمک شایانی می کند ، آشنایی با ویژگی های سیم افشان استاندارد است. اطلاع داشتن از مشخصات این سیم ها به این دلیل اهمیت دارد که با یادگیری استاندارد آن ها می توانیم فرق بین محصولات استاندارد شرکت کابل برق مغان و تولیدات تقلبی را متوجه شویم و در خرید خود بهترین محصولات ممکن را انتخاب کنیم.

سیم های افشان ویژگی های مختلفی دارند اما در برخی از موارد نیز شبیه هم هستند. از جمله مواردی که در این نوع از سیم ها تفاوت دارند ، میزان ولتاژ و کاربرد آنهاست. در عین حال ، می توان گفت که این سیم ها از لحاظ ویژگی های ظاهری و نیز هادی به کار رفته در آنها ، یکسان هستند. (البته ما در مورد سیم های غیراستاندارد صحبت نمی کنیم).

اکنون وقت آن رسیده تا در مورد ویژگیهای مختلف این سیم ها صحبت نماییم و باعث آشنایی بیشتر شما با این محصول بگردیم.

سیم افشان شرکت کابل مغان ، سیمی است تک رشته با یک هادی از جنس مس. عایق به کار رفته در این نوع سیم ، از جنس پلیمر PVC از نوع C می باشد.

 

بیشتر بخوانید : دقت در خرید سیم های افشان البرز

 

همانطور که در ابتدای متن گفته شد ، انعطاف پذیری بالای این نوع سیم باعث شده تا کاربرد فراوانی داشته باشد. مثلا در ساختمان سازی ، صنعت و همچنین مکان هایی که نیاز به حرکت و خمش بالاتری است. و یا وسایل و سیستم های برقی که نیاز به حرکت و جا به جایی بالایی دارند.

سیم افشان ساخت شرکت سیم مغان در محل های خشک ، درون لوله ها و زیر یا روی گچ استفاده می گردد و این امکان وجود ندارد که آنها را مستقیما روی سینی کابل ، مخازن و یا کانال کابل کشی قرار دارد.

این سیم ها در رنگ های مختلف عرضه می شوند. پس می توانند به درخواست مشتری متغیر باشند.

نوع بسته بندی آنها هنگام عرضه نیز کارتنی یا کیسه ای است.

انواع مختلف سیم های افشان کدامند؟

یکی از مهمترین ویژگی هایی که می توان بر اسان آن ، فروش سیم و کابل برق را دسته بندی نمود ، ولتاژ اسمی آنها است. بر این اساس ، سیم های افشان در دو دسته ی ۱- ۳۰۰/۵۰۰ ولت و ۲- ۴۵۰/۷۵۰ ولت جای می گیرند.

دسته ی اول سیم های افشان

این سیم ها در زیر و روی گچ و درون لوله ها (مثلا لوله های خرطومی) بکار می روند.

لازم به ذکر است که این سیم ها در محیط ۲۰۰۰ ولتی تست می گردند.

دسته ی دوم سیم های افشان

این سیم ها در درون وسایل الکتریکی ( مثلا سیستم های روشنایی) بکار می روند. البته می توان از آنها در درون لوله ها و زیرو روی گچ هم استفاده نمود.

لازم به ذکر است که این سیم ها در محیط ۲۵۰۰ ولتی تست می گردند.

در خرید و فروش سیم های افشان به چه نکاتی توجه کنیم؟

احتمالا پیش از این درباره ی خرید سیم های افشان و استاندارد آنها مطالبی خوانده اید. اما برخی نکات جزیی وجود دارند که در خرید و فروش آنها حائز اهمیت هستند که می خواهیم به آنها بپردازیم.

سیم های افشان گوناگون با هادی های مختلف به بازار هدف عرضه می گردند و مصرف کنندگان می توانند آنها را با قیمت های گوناگون تهیه کنند.

بر اساس هادی استفاده شده در سیم های افشان ، این محصولات به ۳ دسته ی سیم با هادی مسی ، سیم با هادی آلومینیومی و سیم با هادی آلومینیومی و پوشش مس تقسیم می گردند. سیم کابل مغان با هادی مسی نوع استاندارد آن است.

هادی مسی از بقیه ی انواع آن گران تر است و خریداران هزینه ی بیشتری بابت خرید آن پرداخت می کنند اما در طولانی مدت خواهند دید که نه تنها این مبلغ هزینه ی اضافی به حساب نمی آید بلکه باعث افزایش ایمنی محصولات و خدمات می گردد. دوباره تکرار می کنیم که از نظر کارشناسان ، گونه های غیر مسی ، تلقبی محسوب می شوند.

بسیاری از متقاضیان ، پیش از خرید سیم برق مغان ، به آزمایش وزن آن می پردازند. باید گفت که شاید وزن سیم در کیفیت آن موثر باشد اما محک خوبی برای تشخیص کیفیت سیم نیست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *