راهنمای خرید انواع سیم و کابل

از کابل جوش چه می دانید؟

کابل جوش

انواع مختلفی از کابل برق وجود دارد که باعث انتقال جریان الکتریسیته می شود. یک از آنها کابل جوش سیم برق ابهر است. برای بررسی بهتر این نوع کابل ، ابتدا نیاز به اطلاعات مختصری راجع به جوشکاری داریم.

در یک تعریف ساده ی علمی اینگونه بیان می گردد که اگر نیاز داشته باشیم تا موادی مانند سرامیک ، فلز، کامپوزیت و پلیمر را به شکل دایمی به هم اتصال دهیم ، ناگزیر باید از جوشکاری بهره ببریم.

جوشکاری نیز مانند بسیاری از فعالیت های صنعتی ، دارای چندین گونه است. بعضی از آنها عبارتند از: جوشکاری مقاومتی ، جوشکاری با قوس الکتریکی، جوشکاری با گاز، جوشکاری حالت جامد، جوشکاری با برق و جوشکاری با اشعه الکترونی.

در کیفیت جوشکاری ، عوامل مختلفی دخیل هستند مانند دستگاه جوش و تنظیمات آن ، مواد اولیه ، مواد مصرفی و شخص جوشکار که همگی این فاکتور ها نیز باید بر طبق استاندارد ISO 3834 باشند. از میان این پارامترهای گوناگون کیفی، کابل جوش شرکت کابل برق ابهر از اهمیت ویژه ای برخوردار است.

شما می توانید با استفاده از کابل جوش سیم برق ابهر ، جریان الکتریسیته را به انبرهای جوش کاری منتقل نمایید. پس کیفیت کابل جوش نمایندگی سیم و کابل ابهر یکی از مهمترین نکاتی است که در کیفیت جوش و میزان مصرف برق ، تاثیر مستقیم دارد. متاسفانه بسیاری از کاربران ، این مساله ی مهم را نادیده می گیرند و به مشکل بر می خورند.

پس به یاد داشته باشید که برای داشتن یک عملیات جوشکاری قابل قبول و موفق ، نیاز به کابل جوش شرکت کابل برق ابهر دارید که کیفیت بالایی دارد و طبق استاندارد ساخته شده است.

بعضی از ویژگی های کابل جوش ابهر

در ادامه به برخی از مشخصات کابل جوش سیم و کابل ابهر اشاره می کنیم.

بیشتر بخوانید : کابل خود نگهدار آلومینیومی آرین ابهر کدامند؟

 

 

مقاومت و موارد کاربرد

از لحاظ فاکتوری مانند مقاومت کابل ، می توان روکش کابل جوش را مورد بررسی قرار داد که از مقاومت الکتریکی ، مکانیکی و فیزیکی بالایی برخوردار است. ما از مقاومت های مختلفی نام بردیم زیرا روکش کابل جوش شرکت سیم برق ابهر باید در برابر مشکلات بسیاری مانند سایش ، پارگی ، تنش های مکانیکی و شوک ، از خود مقاومت نشان دهد.

این نوع کابل در کیفیت های مختلفی عرضه می شود که مصرف کنندگان می توانند با توجه به نوع فعالیتشان ، از میان آنها انتخاب کنند. از نمونه صنعت هایی که در آنها داشتن فرآیند جوش مناسب اهمیت ویژه ای دارد ، می توان به صنایع کشتی سازی ، نوار نقاله ، اتومبیل سازی و حمل و نقل  اشاره کرد.

قیمت محصولات آرین ابهر

موارد بسیاری در قیمت سیم برق دخالت دارند که موارد زیر از جمله ی آنها هستند:

– جنس هادی کابل جوش شرکت سیم و کابل برق ابهر: از این حیث ، دو مدل کابل در بازار یافت می شود: ۱- مسی ۲- آلومینیومی. از میان این دو ، کابل مسی قیمت بالاتری دارد چون به خاطر مقاومت پایین تر ، بازده ی جوشکاری را بالا می برد.

– قطر کابل جوش شرکت سیم و کابل برق ابهر: کابل جوش دارای سطوح مقطع متفاوتی (۱۰-۲۰-۳۵-۵۰-۷۰-۹۵) است. این عامل هم تاثیر بسزایی در قیمت سیم و کابل ابهر دارد.

– سایز کابل جوش شرکت سیم و کابل برق ابهر: این کابل در سایز های ۲۵ الی ۹۵ یافت می شود.

در ادامه ، به طور مختصر یه مابقی مشخصات کابل جوش می پردازیم.

– محدوده ی دمایی: ۳۰- تا ۷۰+ درجه ی سانتیگراد

– استاندارد بین المللی: IEC 60245 – ۶

– استاندارد ایران: ISIRI 1926 – ۶

– اختصار: IEC 82 H07N – E و ISIRI (1926) 82 60245

– جداکننده: نوار پلی استر که هادی ها را پوشش می دهد

– جنس روکش: ترکیب PTR با انعطاف پذیری بالا

– رنگ روکش: سیاه

شرکت کابل برق ابهر با داشتن سابقه ی کافی در زمینه ی ساخت کابل جوش ، موارد مورد نظر استاندارد را رعایت می کند تا کیفیت کار شما ارتقا یابد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *