راهنمای خرید انواع سیم و کابل

افزایش طول کابل یو اس بی

کابل یو اس بی

در رابطه با ویژگی های کابل یو اس بی می توان گفت ، با وجود این‌که سیم و کابل USB با سرعت زیادی اطلاعات را منتقل می‌کند، اما معمولا طول کمی دارد. این به آن دلیل است که طولانی شدن سیم و کابل USB سرعت انتقال اطلاعات را کاهش می‌دهد. با این حال، با استفاده از سیم و کابل رابط، اکستندر، کانورتور شبکه، و USB وایرلس می‌توان طول سیم و کابل برق USB و بورد آن را اضافه کرد.

استفاده از سیم و کابل رابط

یک طرف از سیم و کابل یو اس بی را از دستگاه جدا کنید. به این طرف که معمولا به کامپیوتر متصل است، اتصال A و به طرف دیگر، اتصال B می‌گویند. نری کابل USB را به ماده‌ای کابل رابط متصل کنید. نری کابل رابط را به ورودی دستگاه متصل کنید.

نری کابل رابط و کابل یو اس بی را می‌توانید با هم تعویض کنید. کابل‌های رابط USB معمولا ۳ متر یا کمتر طول دارند و می‌توانند چند پورت داشته باشند. افزایش طول کابل یو اس پی

کابل یو اس بی

استفاده از اکستندر سیم و کابل

تبدیل اکستندر را به کامپیوتر یا دستگاه مورد نظر وصل کنید و سپس، کابل اترنت را به طرف دیگر تبدیل بزنید. یک طرف کابل USB را به دستگاه مورد نظر و طرف دیگر را به ورودی اکستندر بزنید. اکستندر USB معمولا تا ۵۰ متر بورد دارد. کابل اترنت سرعت بیشتری نسبت به کابل یو اس بی دارد و در مسافت طولانی ضعیف نمی‌شود.

بیشتر بخوانید : نظم سیم و کابل داخل کیس

 

استفاده از IP کانورتور

یک طرف کابل یو اس بی را به ورودی کانورتور متصل کنید. کابل اترنت را به ورودی اترنت کانورتور متصل کنید. سپس طرف دیگر آن را به یکی از پورت‌های شبکه‌ی دستگاه بزنید. از این روش باید برای متصل کردن دستگاه با کابل USB به یک شبکه استفاده شود. به این شکل تمام دستگاه‌های متصل به شبکه، می‌توانند از اتصال USB استفاده کنند.

استفاده از USB وایرلس

فرستنده‌ی USB را به دستگاه هاب نصب کنید. هاب دستگاهی است که چند کامپیوتر توسط آن به هم متصل می‌شوند. دسترسی کابل یو اس بی را برای تمام دستگاه‌های متصل به شبکه تعریف کنید. ارتباط وایرلس USB چند دستگاه را در محدوده‌ای خاص به هم متصل می‌کند. این نوع ارتباط معمولا در محدوده‌ی ۳ متری است، اما می‌توان آن را تا ۱۰ متر هم افزایش داد.

2 دیدگاه در “افزایش طول کابل یو اس بی

 1. تسلا گفت:

  چطوری میتونیم از آخرین مطالبتون
  باخبر بشیم ❤️❤️❤️

  1. فروشگاه نیرو کابل گفت:

   با سلام و احترام

   لطفا ایمیل و شماره خود را برای ما در این کامتن قرار بدید (پیام شما درسایت نمایش نمیدهد
   )
   با تشکر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *