راهنمای خرید انواع سیم و کابل, مقالات

ایمنی سیم و کابل درمراکز درمانی

ایمنی سیم و کابل درمراکز درمانی

هنگام تعیین محل عبور سیم و کابل مربوط به تجهیزات پزشکی درمراکز درمانی و بیمارستان ها ، باید بدانید سیم و کابل می‌بایست کجا جمع شود و ایمنی سیم و کابل درمراکز درمانی را در نظر بگیرید. تا از هر لحاظ ایمن بوده و مشکلی ایجاد نکند.

  • سیم و کابل موجود در اتاق بیماران را در قسمت‌های متحرک تخت قرار ندهید.
  • اگر باید سیم و کابل را از کف اتاق عبور دهید، حتیالامکان از قرار دادن آن‌ها در مسیر رفت و آمد خودداری کنید.

ایمنی سیم و کابل درمراکز درمانی

چنان‌چه ناچار شدید سیم و کابل را در مسیر رفت و آمد قرار دهید،باید کاری کنید که پای افراد به آن‌ها گیر نکند.

  • می‌توانید با استفاده از نوار چسب یا کاورهای مخصوص، سیم و کابل را بپوشانید.
  • از کاور‌های سیم و کابل که  امکان عبور صندلی چرخدار از روی آن‌ها را فراهم می‌کند ، استفاده نمایید.
  • هررگز سیم و کابل را از زیر موکت یا فرشی که روی آن زیاد رفت و آمد می‌شود عبور ندهید ، چون سیم و کابل آسیب دیده و خطر آتش سوزی نیز وجود دارد.
  •  باید بدانید اگر سیم و کابل زخمی شود، موکت به راحتی آتش می‌گیرد

و علاوه بر خساراتی که خود آتش سوزی به باور می‌آورد برق بیمارستان هم قطع می‌شود و ممکن است جان بیماران به خطر بیفتد.

استفاده از قلاب های سیم و کابل جمع کن

برای ایجاد سیستم مدیریت سیم و کابل در آزمایشگاه و اتاق اورژانس قلاب‌های سیم و کابل پزشکی در دسترس شما قرار دارد که می‌توانید سیم و کابل را دور آن‌ها جمع کنید.

با استفاده از قلاب‌های سیم و کابل جمع کن می‌توانید سیم و کابل را به طور منظم در یک جا جمع کنید و از آشفتگی آن‌ها بر روی کف اتاق جلوگیری کنید. قلاب‌های سیم و کابل جمع کن انواع و اقسام مختلفی دارند و نوع مورد استفاده از آن بستگی به تجهیزات پزشکی دارد.

استفاده از سینی و لوله سیم و کابل

سینی‌ و لوله‌‌ی سیم و کابل هم برای استفاده در مراکز پزشکی و درمانی بسیار عالی است. اتاق‌های اورژانس و آزمایشگاه‌ها از این سینی‌ها و لوله‌های سیم و کابل استفاده می‌کنند چون این وسایل امکان افزودن انتقال و تغییر سیم و کابل را بدون هزینه‌ی زیاد امکان پذیر می‌کنند. سینی‌ها و لوله‌های سیم و کابل دوام زیادی دارند، سبک هستند و به راحتی نصب می‌شوند.

 

بیشتر بخوانید : سیم و کابل صنعت رباتیک

 

استریل کردن پوشش سیم و کابل

در بیمارستان‌ها و آزمایشگاه‌ها به طور روزانه از سیم و کابل مختلفی برای نظارت بر حال عمومی

  • بیماران،‌
  • سونوگرافی،
  • تجهیزات رادیولوژی و
  • بسیاری از کارهای دیگر استفاده می‌شود.

با استفاده از یک سیستم مدیریت سیم و کابل می‌توانید از تمیزی و استریل بودن سیم و کابل و حفظ سلامت کارکنان و بیماران اطمینان داشته باشید. از کاورهایی استفاده کنید که گرد و خاک نمی‌گیرند و می‌توان آن‌ها را در خلال جا‌به‌جایی بیماران به راحتی تعویض کرد. بسیار ی از مراکز درمانی از مواد شیمیایی خاصی برای استریل کردن اتاق‌ها و تجهیزات پزشکی استفاده می‌کنند.

قبل از استریل کردن مطمئن شوید که این کاورهای سیم و کابل در برابر آن مواد شیمیایی خورده نمی‌شوند و از بین نمی‌روند. سیم و کابل فیبر نوری کاربردهای زیادی در پزشکی دارند که لیزر و عکسبرداری از آن جمله‌اند.

برای اطمینان از عملکرد و ایمنی سیم و کابل درمراکز درمانی باید آن‌ها به طور مرتب با استفاده از ایزوپروپیل الکل تمیز کنید. با استفاده از وسایل مدیریت سیم و کابل که مخصوص محیط‌های استریل هستند، می‌توانید اطمینان داشته باشید مرکز درمانی شما تمیز بوده و خطری برای سلامت بیماران، پزشکان، پرستاران و ملاقات‌کنندگان نخواهند داشت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *