راهنمای خرید انواع سیم و کابل, مقالات

بازیافت قراضه مس

بازیافت قراضه مس

بازیافت قراضه مس کم عیار حدود ۲-۱% کل مس تولیدی را تامین می کند. واحد اصلی ذوب قراضه کم عیار کوره دمشی مخصوص قراضه است. در این کوره، قراضه خوب مخلوط شده تا مقدار متوسط مس در آن به حدود ۳۰% برسد. در حدود ۱۲۰-۸۰ کیلوگرم بر تن کک به کوره افزوده می شود، سیلیس و آهن نیز به کوره می افزایند تا سرباره فایالیتی با نقطه ذوب پایین بدست آید.

مواد آلی قراضه را قبل از ذوب مس در کوره دمشی می سوزانند، تا از گرفتگی دودکش و پرشدن سیستم جمع آوری گرد و غبار جلوگیری شود. در کوره دمشی مقدار قبل توجهی فلزات ناخواسته باقی می ماند.

منابع زندگی روزانه

در ذیل به چند منبع جهت بازیافت قراضه مس که می توانید آن را از محیط زنگی روزانه خود بدست آورید اشاره می کنیم مس، از مواد بسیار محبوب مورد استفاده در زندگی روزمره ما است. بنابراین برای شما سخت نیست که آنها را پیدا کنید. لوازم خانگی، این شامل لوله و لوله کشی است.

آنها ممکن است از خانواده ای پیدا کنند که قصد دارد جایگزین جدیدی برای خانواده هایشان ایجاد کند. لوازم قدیمی مانند ماشین لباسشویی، مایکروویو و خشک کن، دستگاه های نوشیدنی قدیمی، یخچال و فریزر و تهویه مطبوع، و

همچنین قطعات تزئینی و یا مجسمه هایی که شامل سیم کشی برق و سیم پیچ هستند و می توانند برای بازیافت ذخیره شوند. در حالی که لطفا توجه داشته باشید، هرچند این وسایل حاوی مس هستند، آنها همچنین دارای گازهای شیمیایی خطرناک هستند. بنابراین بهتر است آنها را با ابزار و ماشین های خاصی بازیافت کنید. خودروهای قدیمی و الکترونیک. شما می توانید بسیاری از مس در بسیاری از قطعات موتور خودرو پیدا کنید.

بازیافت قراضه مس

علاوه بر این، رایانه های بریده شده، رادیوها نیز منابع مس هستند بسیاری از کارهای صنعتی نیازمند مقدار زیادی فلزات هستند، همچنین بسیاری از ضایعات وجود خواهد داشت. بنابراین اگر با شخص مسئول مربوطه تماس بگیرید، ممکن است نتایج غیر منتظره ای داشته باشید. لوله کشی محلی، برقکار و تهویه مطبوع و پیمانکاران گرما دارای لوله مس مس و وسایل قدیمی مس هستند.

کمپرسورهای تهویه مطبوع و رطوبت گیرها شامل سیم مسی، لوله مس و مشعل های مس و آلومینیوم می باشد. الکتریکان گاهی سیم مسی را دارند. برخی ممکن است پیشنهاد دهند که فلز قراضه را از محل کار بکشند. سایت های تخریب / بازیابی. مقدار زیادی سیم برق، لوله های مس و لوله کشی در چنین مکان هایی یافت می شود.

 

بیشتر بخوانید : تفاوت بین سیم و کابل

 

مصرف قراضه های بازیافتی

تنها اشکال عمده استفاده از مس بازیافتی این است که ممکن است شامل باقی مانده ناخالصی هایی باشد که به صورت منفی بر روی خصوصیات آن اثر می گذارد. بیشتر درخواست های مربوط به قراضه مسی شامل سیم های مسی با قابلیت رسانایی بالا می باشد.

محصولات قالب ریزی شده و کارخانه های ذوب فلز به صورت سنتی جزء بزرگترین مصرف کنندگان مس و برنز به کار رفته در رادیاتورهای وسایل نقلیه می باشند. بدین طریق می توان به مقادیر زیاد مس، روی، قلع و سرب دست یافت و در نتیجه به راحتی می تواند حدود ۱۰۰۰۰۰ تن قالب آلیاژ برنز قرمز و نیمه قرمز تولید کرد.

در حدود نیمی از مواد قالب ریزی شده، برای شیرهای لوله کشی خانه ها و اثاثیه منزل در آمریکا به کار می روند. اما در اروپا آلیاژ روی – مس، در ساخت محصولات مربوط به لوله کشی به کار می رود. مصرف قراضه های مسی برای تولید آلیاژها در طول ۲۰-۳۰ سال اخیر، ۵۰% رشد داشته است.

مصرف قراضه مس، در طی سال های ۱۹۹۶-۱۹۷۶ بین ۴۴ تا ۵۴.۷% از مصرف کل مس آمریکا را به خود اختصاص می داده است. با ذوب قراضه مس ۴۴.۸% از مصرف کلی مس تامین می شود. بزرگترین دسته قراضه های مصرفی، قراضه های نو هستند که مستقیماً برای ذوب فرستاده می شوند.

مقدار بازیافت قراضه مس از قراضه های قدیمی و کهنه با توجه به نوسان قیمت های مس و سایر مسائل تجاری تغییر پیدا می کند. درصد بازیافت قراضه های قدیمی، وقتی قیمت ها پایین است، کاهش می یابد.

قراضه های قدیمی شامل:

 • کابل های الکتریکی دور ریختنی،
 • رادیاتورهای خودروهای اوراق،
 • دستگاههای تهویه هوا و
 • تولیدات بی شمار دیگری از این قبیل می باشند.
  درحقیقت همه محصولات ساخته شده از مس قابل بازیافتند.

صنعت از مس بازیافتی به عنوان یک منشا عمده و اصلی از مواد خام استفاده می کند. مس بازیافتی قابلیت ذوب دوباره را دارد بدون اینکه هیچ گونه فرایندهای اضافی بر روی آن صورت بگیرد. در نتیجه مس می تواند به عنوان یک ماده تجدید شدنی بارها و بارها بازیافت شود، بدون اینکه خواص شیمیایی و فیزیکی آن تغییر کند.

عوامل تاثر گذار بر روی بازیافت قراضه مس

 • چگونگی عملکرد سیستم گردآوری قراضه،
 • فاکتورهای اقتصادی
 • تکنولوژی  طراحی محصولات
 • میزان حمایت جوامع و دولت ها در این زمینه
 • بازیافت قراضه مس یکی از فعالیت های اقتصادی مهم و سودآور می باشد که روشی برای ذخیره انرژی و کاهش فعالیت های اضافی در زمینه تولید محصولات ساخته شده از مواد خام اولیه است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *