راهنمای خرید انواع سیم و کابل, مقالات

برندی درخشان در زمینه سیم و کابل؛ سیم و کابل رادافشان

سیم و کابل رادافشان

یکی از مشکلاتی که هنگام خرید کابل برق ممکن است با آن روبه‌رو شده باشید کیفیت پایین آن محصول است. یکی از کارهایی که می‌توان برای جلوگیری از این مشکل به آن عمل کرد خرید از برندهای مطرح است. زیرا این گروه تا اندازه زیادی به رضایت مشتری خود اهمیت زیادی می‌دهند و کیفیت را در دستور کار خود قرار می‌دهند. یکی از برندهایی که در حوزه سیم و کابل فعال است سیم و کابل رادافشان است که در این مقاله قصد داریم در مورد محصولات آن صحبت کنیم.

نیرومارکت نمایندگی رادافشان سحر را بر عهده دارد و شما می‌توانید برای خرید این برند از طریق این گروه اقدام کنید.

سیم و کابل تولیدشده برند رادافشان در نیرومارکت

گروه‌های مختلفی از سیم و کابل در رادافشان تولید می‌شود که هر کدام از آن‌ها ویژگی‌های منحصربه‌فرد خود را دارند. زمانی که شما برای خرید اقدام می‌کنید لازم است تا حدودی با این محصولات آشنا باشید. در ادامه تعدادی از سیم و کابل‌هایی که گروه رادافشان آن‌ها را تولید می‌کند معرفی کرده‌ایم تا از آن‌ها شناخت معقولی پیدا کنید:

سیم و کابل فشار 

مقدار ولتاژ عبوری از سیم و کابل متفاوت است و از مقدار کم تا بالا را شامل می‌شود. کابل‌هایی که برند رادافشان تولید می‌کند در سه دسته کلی ولتاژ گذرنده از آن تقسیم می‌شوند؛

  • کابل فشار ضعیف
  • کابل فشار متوسط
  • کابل فشار قوی

سیم و کابل رادافشان

از سیم و کابل‌هایی که در صنایع مختلف کاربرد دارند نوع افشان است که رادافشان نیز در گروه محصولات تولیدی خود دارد. هادی این کابل از مس یا آلومینیوم است که هر کدام از آن‌ها مزایای مربوط به خود را دارد. کابل افشان با هادی مسی رسانای بسیار قوی به‌شمار می‌رود و اختلالی در انتقال جریان به‌وجود نمی‌آورد.

از طرف دیگر کابل آلومینیومی افشان قیمت مقرون‌به‌صرفه‌ای دارد که همین امر موجب می‌شود تا تقاضا برای آن افزایش پیدا کند. این هادی‌ها به‌صورت رشته‌هایی به دور هم پیچیده شده‌اند و همین سبب نام‌گذاری آن‌ها به افشان شده است. در لایه‌های بعدی روکش‌هایی برای محافظت در برابر انواع آسیب‌ها به دور هادی کشیده شده‌اند تا مشکلی در امر انتقال جریان رخ ندهد.

‎۳ دسته کلی از کابل افشان وجود دارد که هر کدام از آن‌ها به گونه متفاوتی تولید می‌شوند و بیشترین تفاوت آن‌ها در هسته یا هادی آن‌ها است: کابل افشان، نیمه افشان و مفتولی این ۳ نوع هستند.

سیم و کابل رادافشان

سیم و کابل گروه رادافشان سحر

کابل شیلددار و زره‌دار در گروه رادافشان

در برخی شرایط و مکان‌ها لازم است که جریان به‌درستی و بدون هیچ‌گونه اختلال منتقل شود. برای این منظور از کابل‌هایی استفاده می‌کنند که عایق‌های بیشتری به دور هسته آن کشیده شده‌اند تا کار بدون مشکل انجام شود. نام این روکش‌ها شیلد یا زره است که از مواد مختلفی تولید می‌شوند. گروه رادافشان نیز از این سیم و کابل‌ها تولید می‌کند تا مصرف‌کنندگان هیچ مشکلی در مسیر انتقال متوجه آن‌ها نباشد.

نکته‌ای که باید بدانید آن است که برای تمام کابل‌ها می‌توان نوع شیلددار آن را تهیه کرد. با توجه به این‌که کابل‌ها برای اهداف مختلفی مورداستفاده قرار می‌گیرند، هنگام خرید می‌توانید نوع شیلددار آن را تهیه کنید که در مقابل ضربه و آسیب به‌خوبی مقاومت کنند. همین موضوع نیز سبب می‌شود تا قیمت این نوع نسبت به انواع دیگر کمی بالاتر باشد. زیرا دیگر خیالتان از بابت محصول راحت است.

کابل زمینی برند رادافشان

در مکان‌هایی که جمعیت زیاد است از این کابل برای انتقال تلفن و برق استفاده می‌شود. در کنار زیبایی و احتمال خطر کمتر، مقدار افت ولتاژ در این نوع کابل پایین است. این یکی از روش‌های انتقال جریان است که در کنار خوبی‌های آن، مشکلاتی نیز به دنبال خود دارد؛ با توجه به این‌که این کابل‌ها در زیر زمین دفن می‌شوند لازم است در هنگام نصب و انجام کار، به ایمنی انجام آن بسیار توجه شود و از این بابت هزینه بیشتری برای آن لازم است تا کار نصب آن به‌درستی انجام شود.

کابل‌های زمینی در ولتاژهای مختلفی تولید می‌شوند. برخی از آن‌ها تنها می‌توانند تا ۱۰۰۰ ولت را منتقل کند که به آن‌ها LT گفته می‌شود. دسته‌ای نیز تا حداکثر ۱۱ کیلوولت را انتقال می‌دهند که به HT معروف هستند. در کنار این دو، دو گروه دیگر هم هسند که از ۲۲ تا ۱۳۲ ولت را می‌توانند منتقل کنند و با ST و EHT نیز شناخته می‌شوند.

کابل فرمان گروه رادافشان

کابل کنترل یا فرمان یکی از محصولاتی است که سیم و کابل رادافشان آن را تولید می‌کند. این کابل وظیفه دارد تا سیگنال و آنالوگ را منتقل کند که مقدار ولتاژ پایینی دارد. از کابل فرمان در مکان‌هایی استفاده می‌شود که احتمال ضربه مکانیکی در آن زیاد است و این کابل مقاومت خوبی در برابر این آسیب‌ها از خود نشان می‌دهد. همینطور در جاهایی که آب در آن وجود دارد کابل کنترل به‌درستی عمل می‌کند و مشکلی در مسیر انتقال برای آن پیش نمی‌آید.

تصویری از سطح مقطع‌های کابل‌های مختلف

تصویری از سطح مقطع‌های کابل‌های مختلف

لیست قیمت و خرید سیم و کابل رادافشان در نیرومارکت

گفتیم که نیرومارکت نماینده فروش سیم و کابل رادافشان است. شما می‌توانید برای دریافت قیمت و خرید سیم و کابل از این برند با نیرومارکت تماس بگیرید. همینطور اگر شما به توضیحات بیشتری نیاز داشتید تا با استفاده از آن بتوانید تصمیم درستی بگیرید می‌توانید با نیرومارکت تماس بگیرید تا کارشناسان فروش آن شما را به‌درستی راهنمایی کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *