راهنمای خرید انواع سیم و کابل

به کدام کابل ها، کابل های کنترل می گویند؟

کابل های کنترل

هنگامی که در محیط های صنعتی بخواهیم برخی از مقادیر اندازه گیری شده را دریافت نماییم و یا فرمان های کنترلی را ارسال نماییم ، از گونه ای کابل بهره می بریم که به آن کابل های کنترل یا فرمان می گویند. به طور کلی ، کابل های کنترل شرکت سیم برق آرین ابهر ، در مواردی به کار گرفته می شوند که ولتاژ پایین بر قرار است. در مواردی که نیاز به بالا رفتن عملکرد تجهیزات اندازه‌گیری است ، باید اختلاف میان ورودی و خروجی کابل کنترل به کمترین میزان خود برسد.

اصولا در طراحی کابل های فرمان ، تعداد رشته های موجود ، عددی بین ۲ تا ۶۱ است که سطح مقطعی پایین دارند (این سطح مقطع در بالاترین حد به ۵/۲ میلیمتر مربع می رسد).

در ساخت کابل فرمان ساده از رساناهای مسی ، PVC ، پلی استر و آلومینیوم استفاده می شود. اگر این سوال برای شما پیش آمده که کابل فرمان شرکت سیم و کابل ابهر در چه محیط هایی قابل استفاده است ، در پاسخ باید گفت که می توان از این کابل ها در داخل ساختمان ، کانال ، زیر خاک و یا فضای باز بهره برد.

از کابل های کنترل در چه مواردی می توان استفاده کرد؟

مواردی که در آن می توان از کابل های کنترل نمایندگی سیم و کابل آرین ابهر استفاده نمود عبارتند از: تسمه نقاله ها ، ماشین ها ، صنایع ابزار آلات ماشین ، خطوط تولید ، خطوط مونتاژ پیشرفته و تجهیزات اتوماتیکی که تنش های مکانیکی متوسط دارند.

از کابل فرمان شرکت سیم و کابل آرین ابهر می توان به شکل ثابت و یا انعطاف پذیر بهره برد و در تمامی موارد بالا ، مسئولیت انتقال اطلاعات ، به شکل صحیح و بدون تداخل را هادی مسی این کابل بر عهده دارد. از اطلاعات منتقل شده استفاده می شود تا سامانه های اندازه گیری و کنترل به درستی کار خویش را انجام دهند.

این مطلب را باید اضافه نمود که از کابل های کنترل افشان می توان در تابلو های فرمان بهره برد. البته موارد استفاده ی این نوع کابل کمی با انواع دیگر تفاوت دارد زیرا از آن نمی شود در سامانه های نقاله ، فضای آزاد و به طور کلی هر جایی که میدان مغناطیسی وجود دارد بهره برد.

کابل کنترل نمیه افشان نیز توانایی آن را دارد که سیگنال های آنالوگ و دیجیتال را در جهت کنترل ، اندازه گیری و حفاظت منتقل نماید. همین ویژگی باعث می شود که از این نوع کابل معمولا در اتاق کنترل نیروگاهها و پستها استفاده شود.

با توجه به مطالب بالا می توان به این نکته پی برد که کابل فرمان انواع گوناگونی دارد که بار دیگر به آنها اشاره می نماییم: زره دار ، شیلد دار ، نیمه افشان ، افشان و مفتولی. هر کدام از این گونه های کابل فرمان ، طراحی ، تولید و کاربرد مخصوص به خود را دارد.

 

بیشتر بخوانید : رابط های کابل کواکسیال را بهتر بشناسید

 

اجزای تشکیل دهنده ی کابل های کنترل شرکت کابل برق آرین ابهر

مشخصات اجزای تشکیل دهنده ی کابل فرمان در ذیل آمده است.

– سطح مقطع رسانا: حداکثر ۱۰ میلی متر

– تعداد رشته های رسانای موجود: ۲ الی ۶۱

– نوع رسانا: مسی

– جنس عایق داخلی: XLPE یا PVC

– جنی پر کننده (Filler) (در صورت لزوم): PVC یا PE

– عایق یا پوشش خارجی: PVC یا PE

نقاط قوت کابل های کنترل نمایندگی کابل آرین ابهر

از جمله مزایای این کابل می توان به این نقاط اشاره کرد:

– مقاومت در برابر اشعه ی ماوراء بنفش

– ضد روغن و هیدروکربن ها

– مقاومت در برابر جانوران جونده و موذی

شرکت سیم و کابل برق آرین ابهر می تواند به تمامی نیاز های شما در باب کابل کنترل پاسخ مناسبی بدهد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *