راهنمای خرید انواع سیم و کابل

درباره ی کابل فرمان چه می دانید؟

کابل فرمان

اگر در یک محیط صنعتی نیاز به این دارید که سیگنال های فرمان را منتقل کنید و یا به کنترل آنها بپردازید ، شما نیاز به یک کابل کنترل (کابل فرمان) شرکت سیم و کابل شاهین دارید. این نوع کابل نیاز به ولتاژ بالا ندارد و ولتاژهای بسیار پایین نیز به کار می آید.

کاربرد کابل فرمان

کابل کنترل نمایندگی کابل شاهین کاربرد وسیعی دارد. از این قسم کابل می توان در زیر زمین ، آب ، مکان های خاص و سیستم های حفاظتی  بهره جست. البته این ها تنها کاربرد های این کابل نیستند و موارد مصرف آن می تواند به اماکن عمومی ، تونل ها ، مکان هایی با خطر افتادن مصالح ، پل هوایی و غیره گسترش یابد.

ساختار کابل کنترل

به منظور پرداختن به ساختار کابل فرمان شرکت سیم و کابل شاهین ، باید این کابل را به دو قسمت هادی و عایق تقسیم کرد.

مانند کابل های دیگر ، عایق استفاده شده در کابل فرمان به این منظور قرار داده می شود که فشار یا ضربه باعث تخریب آن نگردد و یا اینکه بتوان از این محصول در محیط هایی مانند تونل و آب بهره جست. البته در ساختار کابل کنترل از لایه های محافظتی دیگری نیز استفاده می شود که کابل را در برابر میدان های الکترومغناطیسی و یا صدمات فیزیکی مقاوم می سازد. عایق نهایی (بیرونی) کابل فرمان از جنس PE یا PVC است و دیگر عایق ها از پلی اتیلن کراسلینک شده یا PVC ساخته می شوند.

در بخش هادی یا رسانا نیز باید بگوییم که معمولا این بخش از مس آنیل شده تشکیل گشته است. یقینا این قسمت از کابل فرمان شباهت بسیاری به دیگر انواع کابل دارد. معمولا قطر هادی کابل ۱۰ میلی متر است و رشته هایی آن را تشکیل داده اند. تعداد این رشته ها از ۲ تا ۶۱ متغیر می باشد.

 

بیشتر بخوانید : کابل مناسب برای دستگاه جوش کدام است؟

 

نقاط مثبت کابل کنترل (فرمان)

نقاط مثبت زیادی درباره ی این کابل موجود در نمایندگی سیم برق شاهین وجود دارد که در ادامه به چندین مورد آن می پردازیم:

– از این نوع کابل می توان به صورت هوایی نیز بهره برد.

– اگر دقت کرده باشید ، در انواع آب و هوا می توان از کابل کنترل استفاده کرد چون عایق بسیار مناسبی بر رو آن سوار است.

– یکی از مواردی که همواره ذهن متخصصین صنعت برق را به خود مشغول کرده است ، هدر رفت انرژی می باشد. بهره گیری از کابل فرمان شرکت سیم و کابل برق شاهین ، کمک شایانی به صرفه جویی در انرژی می کند.

– استفاده از کابل کنترل منجر به کمتر شدن آسیب وارده به تجهیزات و در نتیجه کاهش هزینه ها می گردد.

– استفاده ی هوایی از این نوع کابل ، زیست بوم جانوران و حیوانات را از آلودگی حفظ می کند و آنها را از نابودی حفظ می گرداند.

– بهره برداری آسان تر از وسایل و تجهیزات ، یکی دیگر از مزایای بهره گیری از کابل کنترل است.

– نوع استفاده از این نوع کابل ها که می تواند بر روی دیوارها و یا داخل کانال ها باشد ، باعث می شود که شهر ، محل کار و زندگی زیباتری داشته باشیم.

خرید کابل فرمان یا کنترل

حال که مطالب مفیدی راجع به کابل کنترل آموختید ، خرید آن نیز با راحتی بیشتری انجام می گیرد. اما اگر هنوز درباره ی محصولات موجود در بازار مطمئن نیستید ، با اعتماد به کابل برق شاهین که از کیفیت قابل قبولی برخوردار است ، می توانید بسیاری از مشکلات خود را کم رنگ نمایید.

امید است که مطالب عنوان شده ، برای شما ، نقش تسهیل کننده ای در خرید کابل کنترل ایفا نماید. 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *