راهنمای خرید انواع سیم و کابل, مقالات

شبکه های سیم مسی

شبکه های سیم مسی

در این مقاله به عوامل تاثیر گذار برعملکرد شبکه های سیم مسی اشاره خواهیم کرد . عوامل متعددی وجود دارد که می تواند بر عملکرد کابل شبکه های سیم  مسی تاثیر بگذارد.

بیشترین مشکلات  شبکه های سیم مسی در ذیل  عنوان شده است:

  • تداخل الکترومغناطیسی (EMI) و تداخل فرکانس رادیویی (RFI). از آنجا که انتقال سیگنال مس در طبیعت،  الکتریکی است، سیگنال های الکتریکی آنها می تواند از طریق تداخل الکترومغناطیسی (EMI) و تداخل فرکانس رادیویی (RFI) کاهش یابد.
  • منابع تداخل ممکن است سیگنال شبکه را بهم بریزد ،  و  منجر به از دست دادن ارتباطات یا ارتباط ضعیف بین پایانه ها  می شود.
  • چند منبع ممکن از EMI و RFI وجود دارد، از جمله دیگر سیم های الکتریکی. کابل های شبکه باید جدا از برنامه های الکتریکی معمولی نگه داشته شوند .
  • EMI و RFI نیز می تواند توسط سایر اجزای الکتریکی ایجاد شود. محیط های تولید اغلب دارای مقدار زیادی EMI و RFI هستند.
  • منبع اصلی دیگر دخالت، چراغهای فلورسنت است. مشکلات تداخل اغلب می توانند در زمان وقوع شناسایی شوند.

نکات قابل توجه :

● منابع EMI / RFI ممکن است یک سیگنال شبکه را خراب کند، منجر به از دست دادن ارتباط یا ارتباط ضعیف بین گره های پایان می شود.
● منابع EMI / RFI عبارتند از سیم های الکتریکی، اجزای الکتریکی و چراغ های فلورسنت.
● مشکلات EMI / RFI اغلب می تواند توسط سایر عواملی که در هنگام مشکلی رخ می دهد شناسایی شوند.
● جایگزینی UTP با STP یا تغییر مسیر کابل های شبکه دو راه حل ممکنی است که در این زمینه وجود دارد.

محدودیت های فاصله

تمام شبکه های سیم مسی دارای محدودیت های فاصله هستند، به این معنی که همه رسانه های انتقال شبکه محرک را تجربه می کنند، که از دست دادن قدرت سیگنال در طول فاصله است. این می تواند به ارتباط ضعیف یا از بین رفتن ارتباط بین گره های انتهایی منجر شود.

مقیاس لگاریتمی دسیبل برای اندازه گیری میزان آسیب پذیری قابل قبول و غیر قابل قبول استفاده می شود. همانطور که سرعت انتقال شبکه افزایش می یابد، افت ولتاژ نیز به عنوان نسبت از دست دادن سیگنال به سیگنال افزایش می یابد. مسائل مربوط به آسیب پذیری ممکن است شناسایی شود، زمانی که یک کابل نمی تواند سرعت انتقال بالایی را برای آن رتبه بندی کند.

گواهی دهنده کابل یا TDR معمولا این مشکل را شناسایی می کند. راه حل هاییی ممکن است برای نصب یک سوئیچ شبکه برای افزایش قدرت سیگنال، و یا برای تغییر مجدد شبکه اجرا شود تا یک کابل کوتاهتر ایجاد شود.

 

بیشتر بخوانید : ساختار کابل های سرب و زره دار

 

نکات برجسته:

همه رسانه های انتقال شبکه از ضعف تجربه می کنند، که می تواند به ارتباط ضعیف یا از بین رفتن ارتباط بین گره های انتهایی منجر شود. به دلیل افزایش سرعت انتقال شبکه، میزان خفیف نیز افزایش می یابد. هنگامی که یک قیمت کابل برق نمی تواند سرعت انتقال را برای آن ارزیابی کند، می تواند مسائل مربوط به خنثی سازی را شناسایی کند؛

گواهی دهنده کابل یا TDR معمولا این مشکل را شناسایی می کند. راه حل تایید شده برای این کار  نصب یک سوئیچ شبکه یا راه اندازی مجدد شبکه، می باشد.

تداخل

حتی با اقداماتی که برای کاهش آن انجام می شود، تمام کابل ها تداخل بین جفت ها را تجربه می کنند که می تواند منجر به مسائل انتقال متناوب یا ثابت شود.

راه حل های موجود در این زمینه  عبارتند از

  • جایگزینی شبکه با کابل با سرعت بالاتر انتقال،
  • جایگزینی UTP با STP (که محافظ بهتر است) یا
  • کاهش میزان انتقال شبکه.

اتصالات غیر موثر

اتصالات بد نیز یک مشکل رایج در شبکه های سیم مسی هستند. هنگامی که یک کابل خوب در حال استفاده است، اتصال پایان ممکن است با استفاده مکرر از بین برود، که منجر به از دست رفتن اتصال می شود. به طور خاص، این می تواند در RJ45s رخ دهد. برگ قفل در RJ45s می تواند به راحتی شکسته شود،

منجر به اتصال آزاد یا ایجاد یک اتصال باز است. تست کننده کابل ممکن است این مشکل را به عنوان یک اتصال باز شناسایی کند؛ با این حال، بازرسی کامل از پایان کابل می تواند به شناسایی مشکل کمک کند. راه حل این است که اتصال بد را با یک دستگاه خوب با استفاده از یک ابزار Crimper جایگزین کنید.

نکات قابل توجه

هنگامی که یک کابل خوب در حال استفاده است، اتصال دهنده های پایان ممکن است ، شکسته شوند، که منجر به از دست رفتن اتصال می شود. تست کننده کابل ممکن است این مشکل را به عنوان یک اتصال باز شناسایی کند؛ بازنگری کامل کابل ها می تواند به شناسایی مشکل کمک کند. راه حل جایگزین اتصال بد با یک دستگاه خوب است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *