راهنمای خرید انواع سیم و کابل, مقالات

مشکلات رایج برقی و راه حل های مورد نیاز

مشکلات رایج برقی

مشکلات رایج برقی و راه حل

مشکلات رایج برقی و راه حل گاهی ما سازکار های برقی  کشور را سرزنش می کنیم بدون اینکه حتی سیم کشی بی کیفیت را در داخل خانه مان بررسی کنیم؟ چرا که ممکن است سیم و کابل برق ساختمان و اتصالات عمر مفیدشان تمام شده باشد و دیگر در تامین برق برای لوازم خانگی، الکترونیک و روشنایی موثر نخواهند بود. مشکل  اساسی معمولا این است که مدارهایی که در طول روزهای گذشته  نصب گردیده اند. برای طراحی انواع تجهیزات الکترونیکی یا روشنایی  امروزه طراحی نشده اند.

ممکن است علائم  و نشانه های اشکاری مبتنی بر مشکلات سیم کشی را بتوانید ببینید، پس اگر مثلا با سوختن مداوم چراغ های نو در منزل یا سو سو زدن آن ها مواجه شدید باید  اطمینان حاصل کنید که مدار خانه در شرایط مناسب کار نمی کند.

برخی از مشکلات سیم کشی برق و راه حل های آنها در اینجا آمده است

مشکلات رایج برقی و راه حل

 •  جریان برق

این مشکل می تواند به دلیل سیم کشی در خانه یا اتصالات رعد و برق یا دستگاه های معیوب یا خطوط برق آسیب دیده رخ دهد. انفجارها  معمولا رایج هستند و برای یک میکرون ثانیه طول می کشد، اما اگر شما تجربه های مکرر را تجربه می کنید، که به آسیب های تجهیزات منجر می شود که عمدتا عمر مفید دستگاهتان را کاهش می دهد. باید دستگاهی را که به شبکه خانگی یا سیم کشی متصل است را بررسی کنید و سعی کنید از پریز برق یا دستگاه های با کیفیت پایین از خروجی جدا شوید. اگر فشارها دوباره رخ ندهند، مشکل شما حل می شود. اگر اینطور نیست، شما باید یک برقکار تماس بگیرید

 • بارگیری بیش از حد

گاهی اوقات لامپ های سبک خود دارای یک لامپ یا اتصالات دیگر با وات بالاتر از لامپ طراحی شده است. این نقض کد است و سطح خطر بسیار بالا است. حرارت بالا از لامپ می تواند سوکت و عایق موجود در سیم از اتصالات  را ذوب کند. این باعث جرقه از یک سیم به دیگری و باعث آتش سوزی برق می شود.حتی پس از برداشتن لامپ، سوکت و سیمها همچنان تحت آسیب قرار میگیرند

 •  پراکندگی اتصال به برق

هنگامیکه اتصال به برق ناقص است اتصالی به وجود می آید این نیز زمانی اتفاق می افتد که شبکه از مواد با کیفیت پایین ساخته شده است.

 •  جعبه اتصال

جعبه اتصال دارای سیمهای زیادی است که به یکدیگر متصل هستند. اگر پوشش داده نشود، می تواند بسیار خطرناک باشد این نقض کد است و اگر سیمها در دسترس نباشد، خطر کم است. بنابراین بهتر است آن را با پیچ های ارائه شده پوشش دهیم.

 • سوئیچ نور خراب

شما به راحتی می توانید بفهمید که آیا این مشکل محصول کار یک غیر حرفه ای است یا یک محصول غیر استاندارد، همچنین می تواند خطای سیم کشی یا مدار یا خروجی باشد. شما می توانید با یک برقکار برای این موضوع مشورت کنید.

 •  سوسو زدن نور

سو سوزدن چراغ ها یکی از نشانه های سیم کشی ناقص و مشکل دار است که  دارای سطح بالاتری از خطر است زیرا ممکن است ناگهان آتش سوزی ایجاد کند.  شما باید بلافاصله با برق تماس بگیرید و این مشکل را مطرح کنید..

 •  قطع کننده مدار Tripping

هنگامی که دستگاه هایی که  موارد مصرف انرژی بالا دارند ، مورد استفاده قرار می گیرد قبل از اتصال مایکروویو یا سشوار، احتمال وجود دارد که برق قطع شود. Tripping در واقع نشانه ای است که خانه شما محافظت می شود. فقط بررسی کنید که چه چیزی سبب بروز این اتفاق می شود و سعی کنید از تنظیمات کم استفاده کنید.

 •  شوک الکتریکی

هنگامی که برق به درستی استفاده نمی شود، منجر به شوک الکتریکی با تجربه تند و زننده می شود. بروز این  چنین مشکلات  الکتریکی در خانه های قدیمی بسیار زیاد است  چرا که مدارها در سال های پیش نصب شده اند و قدیمی هستند. هنگامی که دستگاه را روشن یا خاموش می کنید یک ضربه الکتریکی اتفاق می افتد. این مسئله می تواند با دستگاه یا سیم کشی باشد. برای بررسی این مسئله، می توانید با دستگاه دیگری آزمایش کنید. اما برای ایمن بودن، فقط با برقکار خود صحبت کنید تا مسائل را حل کنید.

بیشتر بخوانید : سیم و کابل نا ایمن در بیمارستان ها

 • بدون RCCB (جریان قطع جریان فعلی)

RCCB همچنین به عنوان Circuit Break Circuit Breaker (ELCB) شناخته می شود. این است که برای جدا کردن بار از منبع اصلی استفاده می شود زمانی که مدار دارای جریان باقی مانده است. با استفاده از RCCB شما می توانید محافظت در برابر تماس مستقیم و غیر مستقیم، آتش الکتریکی و حفاظت از زمین در برابر خوردگی را تضمین کنید.

 •  سوختن مکرر از لامپ های روشن

اگر لامپ های خود را بیش از حد سوخته، بررسی کنید که آیا موضوع شما زیر این است:

➤ ولتاژ بالا

➤ عایق نزدیک به نور است

➤ سیم کشی ضعیف در مدار و برق

➤ بیشتر توان در یک سوئیچ دیمر

 •  پانل Overcircuited

این نقض قوانین برای قرار دادن شکننده های یکپارچه در یک شکاف است، نه بیش از حد بسیاری از برش های تک قطبی.تفاوت بین شکنها و پیستونهای دو پله این است که دومی نمیتواند دو شکاف را در یک مدار مجزایی کند. سطح خطر حداقل خواهد بود. این مشکل را می توان با اضافه کردن زیر پانل  یا جایگزینی پانل موجود با یک مدل بزرگتر حل کرد.

صورتحساب بالای برق

مشکلات رایج برقی و راه حل شما می توانید صورتحساب برق را با:

➤ تعمیر مدارهای آسیب دیده یا سیم کشی

➤ هنگامی که در حال استفاده نیست، دستگاه های الکترونیکی را جدا کنید

➤ تکیه بر ارائه دهنده خدمات مقرون به صرفه

➤ تشخیص دستگاه های افزایش قدرت

 سیم کشی آلومینیومی

این مورد از موارد سطح خطر بالا است آلومینیوم به عنوان یک جایگزین ارزان برای به این دلیل است که خوردگی زمانی رخ می دهد که آلومینیوم در تماس با مس باشد و هنگامی که اتصالات شل شود، منجر به آتش سوزی می شود. راه حل برای این مسئله، سیم و کابل راد افشان برای سیم آلومینیومی به اتصال مس در مورد وسایل روشنایی است.

سیم های Backstabbed

سیمهای فشار داده شده در پشت می توانند برای سوئیچ های جدید شبیه به پایانه های پیچیده پیچیده باشند. این یک تخطی از کد نیست، زیرا برای ساختارهای جدید مجاز است. این خطر تنها زمانی اتفاق می افتد که سیم های سست بدترین حالت را داشته باشند در غیر این صورت سوئیچ را از کار متوقف می کنند. همیشه با علائم مشکلات الکتریکی در خانه محتاطانه رفتار کنید زیرا باعث ایجاد یک خطربزرگ می شود. همه ی  مشکلات مربوط  به سیم کشی  نیست و ممکن است به علت خطای انسانی نیز باشد.

سخن آخر

مشکلات رایج برقی و راه حل همیشه به عنوان یک برقکار یا شخصی که کار برقی انجام می دهد به یاد داشته باشید که کار خود را به نحو احسن انجام دهید و از لوازم و وسایل استاندارد استفاده نمایید. و به یاد داشته باشید که حفظ جان و مال مشتری های خود باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *