راهنمای خرید انواع سیم و کابل

نظم سیم و کابل داخل کیس

نظم سیم و کابل داخل کیس

اگر سیم و کابل ساختمانی داخل کامپیوتر منظم و مرتب باشد،

 • کمتر داغ می‌کند،
 • صدای آن کمتر می‌شود،
 • خاک در آن کمتر جمع شده و
 • تعویض کردن قطعاتش آسان‌تر می‌شود.

نظم سیم و کابل داخل کیس

در این شکی نیست که نظم سیم و کابل داخل کیس یک مساله بسیار با اهمیت می باشد و شاید به نظر برسد که وقت زیادی از شما می گیرد. اما بسیار  ضروری است. حتی اگر به ظاهر آن اهمیت ندهید، اگر سیم کابل خراسان داخل کامپیوتر منظم و مرتب باشد، کمتر داغ می‌کند، صدای آن کمتر می‌شود، خاک در آن کمتر جمع شده و تعویض کردن قطعاتش آسان‌تر می‌شود.

ما نکاتی را در خصوص مرتب کردن سیم و کابل داخل کامپیوتر برای‌ شما فراهم کرده‌ایم که با استفاده از آن‌ها، ساده‌تر و سریع‌تر می‌توانید این کار را انجام دهید.

اهمیت قطعات سیستم

مدیریت سیم و کابل داخل کامپیوتر اصلا مساله پیچیده ای نیست اما مواردی هست که حتما باید رعایت نمایید و چشم پوشی از آنها ، شما را به نتیجه نمی رساند. این فرایند با یک سری سیم و کابل گره‌خورده، چشمانی تیز و کمی صبر آغاز می‌شود، اما انتخاب قطعات و جای دادن آن‌ها داخل کیس نیز اهمیت زیادی دارد.

خیلی از تولید‌کنندگان کیس‌های امروزی، مدیریت سیم و کابل را جدی می‌گیرند و کیس‌ها را طوری طراحی می‌کنند که مدیریت سیم و کابل در آن‌ها ساده‌تر باشد.

این کیس‌ها در قسمت مادربورد سوراخ‌های راهبردی و فضایی برای قرار دادن سیم‌ها پشت مادربورد و نقاطی برای وصل کردن آن‌ها دارند. اگر قصد دارید یک کامپیوتر جدید جمع‌آوری کنید، بهتر است کمی بیشتر پول خرج کنید و از این گونه کیس‌ها خریداری کنید چون هزینه‌ای‌ که می‌پردازید با راحتی مدیریت سیم و کابل و عمر کیس، ارتباط مستقیم دارد.

استفاده از پاور مدولار هم می‌تواند در مدیریت سیم و کابل داخل کیس مفید باشد. سیم و کابل این پاورها داخل‌شان جمع شده و به این شکل، سیم و کابل کمتری را در کیس جا می‌دهید. جایی که قطعات کامپیوتر را وصل می‌کنید نیز اهمیت زیادی دارد. البته جای پاور و مادربورد در کیس مشخص است،

اما قطعات دیگری مثل هارد، کارت گرافیک و دیگر کارت‌ها را می‌توان طوری در کیس قرار داد که سیم‌های آن‌ها به هم گره نخورند و تداخلی در مسیر آن‌ها به‌وجود نیاید. بهتر است هنگام سر هم کردن کامپیوتر، پس از این‌که تمام قطعات دیگر را در کیس قرار دادید، پاور و هارد را سر جای‌شان بگذارید.

به این شکل انتخاب جایی مناسب برای هارد و تعیین مسیر سیم‌ها، آسان‌تر می‌شود. در کیس‌ها برای بستن سیم و کابل می‌توانید از ابزارهای زیادی مثل چسب نواری، بند و گیره‌های پلاستیکی استفاده کنید.

 

بیشتر بخوانید : ایمنی سیم و کابل درمراکز درمانی

 

همه‌ چیز را بررسی کنید

فرایند مرتب کردن سیم و کابل داخل کیس‌های مختلف، متفاوت است. ما پیشنهاد می‌کنیم تمام سیم‌ها و کابل‌های داخل کیس را بررسی و مسیر مناسبی برای آن‌ها پیدا کنید. بهتر است سیم‌ها و کابل‌ها را از پشت مادربورد عبور دهید و تا همه‌ی آن‌ها به قطعات‌شان وصل نشده‌اند، هیچ سیمی را به جایی نبندید.

بهتر است قطعات را به ترتیب و یکی یکی داخل کیس قرار دهید. هم‌چنین حواس‌تان باشد جلوی فن کیس یا خنک‌کننده‌‌های دیگر را با سیم نگیرید.

بیشتر سیم‌ها باید پشت مادربورد قرار گیرند، اگر کیس شما چنین فضایی ندارد، سیم‌ها را از گوشه‌های کیس عبور دهید. پس از این که تمام سیم‌ها و کابل‌ها را نصب کردید، از بالا شروع و همه آن‌ها را سر جای‌شان محکم کنید. اگر طول بعضی سیم‌ها و کابل‌ها زیاد است، آن‌ها را جمع کنید و با یک پارچه‌ی چسبی ببندید.

برای بستن سیم و کابل می‌توانید از ابزارهای زیادی مثل چسب نواری، بند و گیره‌های پلاستیکی استفاده کنید. فقط از بست‌های پلاستیکی یک بار مصرف استفاده نکنید چون باز نمی‌شوند و مجبور می‌شوید آن‌ها را ببرید و امکان دارد در این فرایند، به سیم و کابل آسیب بزنید.

2 دیدگاه در “نظم سیم و کابل داخل کیس

 1. Sajjad گفت:

  سلام من برق کامپیوترم رو کابلش رو کندو الان نمیدونم باید چجوری وصلش کنم

 2. aliabedini گفت:

  سلام ببخشید چرا وقتی کامپیوتر روشن هست تصویر در مانیتور بالا نمیاره. کابل سالم هست چند روز پیش خرید و روی دستگاه های دیگه هم امتحان کردم . بعد یه مشکل دیگه هم که داره وقتی کامپیوتر روشن میشه دفعه اول خودش رو ری استارت می‌کنه دفعه دوم هم همینطور دفعه سوم دیگه ری استارت نمی کنه کاملا روشن میشه.
  اگه میشه جواب سوال من رو به شماره
  ۰۹۰۴۵۴۳۶۷۹۱ در واتساپ پیام دهید
  ممنون میشم 🌹🌹

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *