راهنمای خرید انواع سیم و کابل

پنچ مشکل سیم کشی و اتصالات آن ها

مشکل سیم کشی و اتصالات

پنچ مشکل مشترک سیم کشی و اتصالات

در اینجا  پنج مشکل سیم کشی و اتصالات را  به همراه راه حل های آنها را ذکر می کنیم . هر کدام از این مشکلات دارای تنوع زیادی است و همچنین راهکارها، بسیاری از آنها مخصوص فروشندگان است.

ما به طور مرتب سیستم های شبکه پیشرفته، الگوریتم های کنترل پیچیده و سیستم های کامپیوتری سلسله مراتبی ساختار یافته را شرح می دهیم. اما، هرچقدر یک دستگاه بی نظیر باشد تا زمانی که آن را وصل نکنید، کارایی نخواهد داشت. قطع شدن ارتباطات، گاهی اوقات توسط دستگاههایی که به آنها متصل هستند، ایجاد می شود، ما لیستی از کاربران نهایی، سازندگان ماشین آلات و نصب کننده ها را برای یافتن برخی از سیم کشی مورد بررسی قرار داده ایم.

مشکل سیم کشی و اتصالات

۱) لرزش سیم کشی سست

مشکل: لرزش در برنامه های کاربردی صنعتی باعث می شود سیم های خالی را بشکنند و باعث ایجاد اتصالات شکسته یا متناوب شوند.

راه حل: اتصالات پیچ و خم و چسبنده، مانند آنچه در Spring-clamp و بلوک های ترمینال نوع IDC دیده می شود،
می توانند از سست شدن سیم جلوگیری کنند. بلوک های ترمینال Spring-clamp به ویژه برای برنامه های کاربردی سیم مسی مناسب است زیرا هادی در داخلSpring-clamp کاملا گیر می کند.

۲) رابط برق

مشکل: تجهیزات صنعتی می تواند زمینه های الکترومغناطیسی قوی ایجاد کند که یکپارچگی سیگنال آنالوگ و حتی دیجیتال را تضعیف کند.

راه حل: کابل های مسیر را در مدار محافظت شده، کانال زمینی تا آنجا که ممکن است از منابع تداخل الکترومغناطیسی استفاده نمایید.

بیشتر بخوانید : ۸ علت مشکلات برقی یخچال ها

 

۳) خوردگی، رطوبت

مشکل: مواد شیمیایی تمیزکننده ، برنامه های تمیز کردن و یا اسپری نمک می تواند منجر به خوردگی قطعات تماس فلز در بلوک های ترمینال شود. در نتیجه، این کار می تواند یکپارچگی اتصال را تحت تاثیر قرار دهد.

راه حل: خوردگی را می توان با خرید بلوک کاملا محصور برای محافظت از قطعات فلزی به حداقل رساند. همچنین انتخاب مواد تماس ساخته شده از فولاد گالوانیزه می توانداحتمال خوردگی را کاهش دهد. اگر فلز در معرض این مواد قرار گیرد، مهندسین باید یک بلوک را با فلز کاملا اکسترود شده با بدون درز انتخاب کنند. سم ها نیز باعث افزایش خوردگی می شوند.

۴) برچسب گذاری و شناسایی

مشکل: شیوه های نامتقارن برچسب گذاری می تواند اطلاعات مورد نیاز را مبهم و یا تشخیص و عیب یابی را پیچیده کند.

راه حل: بلوک های برچسب ترمینال در بالای نقطه ترمینال و برچسب سیم ها بر اساس مقصد.
سعی کنید راه حل های نرم افزاری جدید را برای نگهداری شارژ سیم کشی پیدا کنید لای مارکس، مهندس ارشد برق در کارخانه فرآوری معادن Barrick Goldstrike، Elko، وادا می گوید: “افراد مختلف از جهت گیری های مختلف سیم استفاده می کنند.

حتی با توجه به شیوه های تعیین شده، تکنسین ها در مواقعی که عجله دارند، می توانند کلید های میانبر را برای بازگرداندن سیستم و راه اندازی آن داشته باشند وقتی سیمی اشتباه بسته می شود ، گاهی زمان زیادی باید صرف شود که یک سیم قدیمی جابه جا شود و این مساله نفرساعت زیادی را هزینه خواهد کرد. پنچ مشکل سیم کشی و اتصالات

۵) انعطاف پذیری / فشار

مشکل: حرکات تکراری می تواند باعث فشار روی سیم و شکستگی سیم شود.

راه حل: از سیمهای بسیار رشته ای استفاده کنید که در صورت امکان از حرکت جلوگیری کنید. اگر مفاصل و اعصاب انسان می توانند از حرکات تکراری رنج ببرند ، تصور کنید که هزاران یا حتی میلیون ها چرخه بتوانند به سیم و کابل یزد متصل شوند. چه نتیجه ای خواهد داشت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *