راهنمای خرید انواع سیم و کابل

کابل ابزار دقیق چیست؟

شناخته شده ترین ویژگی های کابل ابزار دقیق شرکت سیم و کابل برق متال ، این است که این محصول در سامانه ی پردازش داده ها و کنترل فرایند ها استفاده می شود و کارایی آن هم در فضای باز و هم در زیر خاک یکسان می باشد.

بهتر است بدانید که در سیستم های آنالوگ و دیجیتال ، از گونه های مختلف این کابل استفاده می گردد. به تعبیر دیگر ، از نوع مجهز به شیلد کلی (Overall Screen) در سامانه های دیجیتال و به منظور ایجاد ارتباط مابین سولنوئید ها (شیر برقی) بهره گرفته می شود و در سامانه های آنالوگ از نوع مجهز به شیلد زوجی و کلی (Individual & Overall Screen) استفاده می گردد.

ابزار دقیق چیست؟

امروزه در صنعت ، نیاز به وسایل و ابزاری است که با انتقال و یا دریافت نوعی سیگنال ویژه ، تغییر نمایند و به حالتی دیگر روند. به زبان ساده تر ، آن کاری را بکنند که انتظار می رود انجام دهند. به قسمتی از این سیستم مورد نظر ، ابزار دقیق اطلاق می شود.

در این بخش که به تصویر کشیده شد ، کابل ابزار دقیق نمایندگی سیم و کابل برق متال ، این وظیفه را بر عهده دارد که مسیر مناسب و بی عیب و ایرادی را فراهم کند تا انتقال سیگنال با صحت و درستی انجام شود. این محصول قیمت سیم و کابل در پالایشگاه ، کارخانه ، پست های برق ، نیروگاه ، پتروشیمی و چندین و چند محل صنعتی دیگر به کار گرفته می شود.

تعداد بالای نوع کاربرد به ما این نکته را یاد آوری می کند که در وسایل و تجهزیاتی که از کابل ابزار دقیق نمایندگی سیم برق متال بهره گرفته می شود ، تنوع بالایی وجود دارد. هر کدام از این صنعت ها ، شرایط متفاوتی دارند و به میزان خاصی از حساس یا اثر بخش بودن سیستم نیازمندند. تهیه ی کابل ابزار دقیق مناسب نیز با توجه به همین فاکتور انجام می گیرد.

بیشتر بخوانید : کابل کولری چیست؟

ویژگی های بیشتر کابل ابزار دقیق

پیش از این هم گفته شده که از ایم محصول شرکت کابل برق متال ، برای افزایش دقت عملکرد و کنترل استفاده می شود. شرایط حرارتی این کابل در نصب ثابت و غیر ثابت متغیر است. بر طبق استاندارد BS 5308 ، دامنه ی حرارتی کابل در نصب غیر ثابت و خم شونده از ۵- تا ۵۰ درجه ی سلسیوس است. این ارقام در حالت نصب ثابت به ۳۰- تا ۷۰ درجه تغییر می کنند.

ولتاژ اسمی این کابل ۳۰۰ ولت است و مقاومت عایقی بالغ بر ۵۰۰ VDC را دارد. مانند بسیاری دیگر از سیم ها ، کابل ابزار دقیق نیز از رسانایی با جنس مس بهره می برد که به صورت زوج رشته قرار می گیرد. این زوج رشته ها را فویل آلومینیومی و یک نوار الکترواستاتیک در بر می گیرد و در نهایت هم به عایقی کلی از جنس PVC (معمولا به رنگ خاکستری) ختم می گردد.

اگر بخواهیم که بیشتر راجع به خصوصیت های کابل ابزار دقیق سیم برق متال صحبت نماییم ، باید به این نکات اشاره کرد که این کابل دود و گاز کمی متصاعد می کند ، در مقابل اشعه ی فرا بنفش و خسارت جانوران موذی مقاوم است ، ضد روغن و هیدروکربن می باشد و تحت استاندارد های BS 5308 و PAS 5308 قرار دارد.

قیمت کابل ابزار دقیق

پیش از خرید ، دقت به ابعاد گوناگون کابل ابزار دقیق توصیه می شود. این بدان معناست که برای خرید این کابل نمی توان تنها به وزن یا جرم آن کفایت نمود. این نکته را هم اضافه می کنم که گران بودن کابل ابزار دقیق ، دلیل بر کیفیت بالای آن نمی شود زیرا افراد سودجویی در بازار حضور دارند که فیمت یک کالای با کیفیت اصل را بر روی یک محصول بی کیفیت تقلبی قرار می دهند.

پس هنگام خرید دقت بالایی را به عمل آورید و یا در غیر اینصورت ، به نام فروشنده یا فروشگاه مورد نظر که درارای اعتبار و سبقه باشد ، تکیه کنید. از این نقطه نظر ، شرکت کابل برق متال می تواند گزینه ی مناسبی برای شما تلقی گردد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *