راهنمای خرید انواع سیم و کابل

کابل حمل و نقل و قطار

کابل حمل و نقل و قطار

عملکرد و قابلیت اطمینان درازمدت برای کابل کابل حمل و نقل و قطار ضروری است. سیم و کابل باید عملکرد برتر، از جمله بازدارندگی شعله، انعطاف پذیری، مقاومت در برابر سایش و کاهش وزن و اندازه را ارائه دهد. همکاری با تامین کنندگان پیشرو در صنعت به این معنی است که نیرو کابل  می تواند طیف وسیعی از محصولات را که مطابق با AAR، UL، CSA و دیگر مشخصات، از جمله Boeing، Bombardier، Amtrak و NYCTA مطابقت دارد، تضمین کند که محصول صحیح برای درخواست شما را ارایه می دهد.

کابل دیزل قطار

هنگامی که شما نیاز به یک محصول کابل که به طور مطلوب با مقاومت عالی و مقاومت در برابر سایش عمل می کند، نیروکابل محصولات کولرقطار را با مواد و سازه های مناسب برای شما  تامین می کند.

DLO

کابل DLO در درجه اول در موتورهای دیزلی استفاده می شود، اما به دلیل مقاومت بسیار خوبی در برابر ضربه، سایش و دیگر عناصر جسمی، این کابل البرز ها در انواع دیگر برنامه های کاربردی شدید استفاده می شود. کابل ترانزیت سریع نیرو کابل  محصولات کابل را در چندین ماده، سازه ها و گواهینامه های صنعت عرضه می کند تا در انواع برنامه های حمل و نقل سریع استفاده شود که نیاز به محصولات سخت و مقاوم دارند که به طور مداوم عمل می کنند.

مشخصات کلی کابل حمل و نقل و قطار

  1. – مقاوم در برابر اشعه ماوراء بنفش (Ultra violet (UV) resistant colored outer sheath)
  2. – کم دود (Low smoke and fume (LSF))
  3. – هالوژن فری و تاخیر انداز شعله (Halogen free and flame retardant (HFFR))
  4. – ضد روغن و هیدروکربن ها (Oil & hydrocarbon resistant)
  5. -مقاوم در برابر جانوران موذی

 

بیشتر بخوانید : انواع سیم و کابل های برق ساختمانی

 

نوع برق درسیستمهای برق‌رسانی به کابل  حمل و نقل و قطار

در این رابطه مطمئنا ما از دو سیستم AC, DC استفاده میکنیم در سیستم های برق رسانی به قطار سیستم DC برای قطار درون شهری استفاده می شود و سیستم ACبرای قطارهای بین شهری استفاده می گردد. امروزه استفاده از ولتاژ ۶۰۰ ولت تقریباً منسوخ شده است برای تغذیه قطار درسیستم های ریلی شهری ولتاژهای ۷۵۰ و۱۵۰۰ و۳۰۰۰ ولت DC پیشنهاد می گردد برای تغذیه قطار درسیستم های ریلی بین شهری ولتاژهای ۱۵ و۲۵ و۵۰ کیلو ولت AC پیشنهاد می شود. در قطار های درون شهری مانند تراموا و مترو از برق DC استفاده میشود.

چون در قطارهای شهری نیاز به شتاب اولیه بالا و سرعت گرفتن سریع قطار می باشد هر واگن خود کشش است و باید دارای موتور مستقل باشد و برای رسیدن به شتاب اولیه بالا و سرعت گرفتن سریع قطار باید از موتور های DCسری استفاده شود. به همین دلیل برق ACدر پستها بهDCتبدیل شده و به کمک شبکه در اختیار هر واگون قرار میگیرد . البته امروزه به کمک علم الکترنیک صنعتی میتوان از موتور های ACبه جای موتور DCاستفاده کرد اما بازهم به دلایل فنی شبکه باید DCباشد.

چون ما درمحدوده شهری قرار داریم در این رابطه ولتاژهای ۷۵۰و۱۵۰۰ودرفواصل دورتر از۳۰۰۰ ولتDC استفاده میشود. در قطار های سنگین بین شهری و حومه شهری از برق AC استفاده میشود. چون در قطارهای بین شهری و حومه شهری نیاز به شتاب اولیه بالا و سرعت گرفتن سریع قطار نمی باشد. هر واگن خود کشش نیست وکل واگن ها به کمک یک کشنده کشیده میشوند. ولی بازهم در این کشنده از موتور های DC سری استفاده شود .

به همین دلیل برق ACدریافت شده از شبکه بالاسری در قطار به برق DC تبدیل شده و در اختیار موتور ها قرار میگیرد. البته امروزه به کمک علم الکترنیک صنعتی میتوان از موتور های ACبه جای موتور DC استفاده کرد اما بازهم به دلایل فنی به برق DC در قطار نیاز است.چون ما درمحدوده خارج ازشهری قرار داریم در این رابطه ولتاژهای ۲۵کیلو ولتAC استفاده میشود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *