راهنمای خرید انواع سیم و کابل

کابل خود نگهدار آلومینیومی آرین ابهر کدامند؟

کابل های خود نگهدار آلومینیومی

به منظور استفاده از کابل برق در خطوط هوایی توزیع ، کابل خود نگهدار آلومینیومی کاربرد دارد. این مورد نیز از دیگر محصولات شرکت کابل آرین ابهر به حساب می آید.

در سال های گذشته مرسوم بود که برای این منظور بیشتر از سیم های مسی در خطوط توزیع برق استفاده می کردند اما بالا رفتن قیمت مس و مشکلات عدیده ی دیگری باعث شد تا مهندسین این خطوط به فکر استفاده از رساناهای آلومینیومی بیفتند. نقطه ضعف دیگری که محصولات گذشته داشتند ، بدون روکش بودن کابل های هوایی بود که این مشکل نیز با بهره گرفتن از کابل خودنگهدار آلومینیومی مرتفع گردید.

نگاهی دقیق تر به کابل خود نگهدار آلومینیومی آرین ابهر

در سال های اخیر ، این محصول نمایندگی کابل برق ابهر توانسته توجه زیادی را به خود جلب نماید. شاید از خود بپرسید چرا. باید گفت که چون کابل است و سیم بدون روکش نیست و البته اینکه نقاط قوت کابل زمینی را نیز دارد. دلیل دیگر آن هم این است که نصب این کابل ها در خطوط هوایی ساده می باشد. البته مانند هر محصول ساخت دست انسان ، نمی توان گفت که کابل خود نگهدار آلومینیومی بدون ایراد است ولی همین تعداد معایب اندک را نیز می توان با بهره گیری از محصول استاندارد شرکت سیم ابهر ، شدیدا کاهش داد.

بخش های تشکیل دهنده ی کابل خود نگهدار آلومینیومی ، اساسا ۳ بخش هستند:

– رسانا یا کنداکتور: رسانای موجود در کابل خود نگهدار ، آلومینیومی است که وظیفه ی آن نیز انتقال جریان فاز ، نول و فاز معابر می یاشد.

– عایق: عمدتا این بخش از کابل خود نگهدار آلومینیومی از جنس XLPE است. به یاد داشته باشید که هرچه این عایق با کیفیت تر باشد ، عمر کابل خود نگهدار نیز افزایش می یابد.

– مسنجر: این بخش نیز از اهمیت ویژه ای برخوردار است و همان “نگه دارنده” ای است کا در نام کابل به آن اشاره شده. مسئولیت مسنجر تحمل وزن کابل است و این امر باعث می گردد تا نقطه اتکای کابل در محل نصب باشد.

اندازه یا سایز کابل خود نگهدار آلومینیومی آرین ابهر

سایز کابل های خود نگهدار آلومینیومی ساخته شده توسط شرکت سیم و کابل برق ابهر ، از تنوع مناسبی برخوردار است. در ادامه به مهم ترین دامنه های سایزی این کابل اشاره میکنیم.

۱- سطوح مقطع کابل خودنگهدار ۰٫۶/۱ کیلو ولت شش رشته ای سه فاز

– ۳ x 25 + 25 +16 + 16 میلی متر مربع

– ۳ x 35 + 35 + 25 + 25 میلی متر مربع

– ۳ x 50 + 50 +25 + 25 میلی متر مربع

– ۳ x 70 + 70 +25 + 25 میلی متر مربع

– ۳ x 95 + 95 +25 + 25 میلی متر مربع

– ۳ x 120 + 120 +25 + 25 میلی متر مربع

 

بیشتر بخوانید : کابل مخصوص کولر گازی آرین ابهر

 

۲- سطوح مقطع کابل خودنگهدار فشار ضعیف پنج رشته ای سه فاز

– ۳ x 35 + 16 + 50 میلی متر مربع

– ۳ x 50 + 16 + 50 میلی متر مربع

– ۳ x 70 + 16 + 70 میلی متر مربع

– ۳ x 95 + 25 + 70 میلی متر مربع

– ۳ x 120 + 25 + 70 میلی متر مربع

۳- سطوح مقطع کابل خودنگهدار سه و چهار رشته ای تک فاز

– بدون روشنایی ۱ x 16 + 16 + 16 میلی متر مربع

– بدون روشنایی ۱ x 25 + 25 + 16 میلی متر مربع

– با فاز روشنایی ۱ x 25 + 25 + 16 + 16 میلی متر مربع

– با فاز شب ۱ x 35 + 35 + 16 + 25 میلی متر مربع

اطلاع داشته باشید که کابل خود نگهدار آلومینیومی فشار متوسط نیز وجود دارد که معمولا چهار رشته ای می باشد و دامنه ی سطح مقطع آن از ۵۰ تا ۱۵۰ میلی متر مربع است.

فروش کابل خود نگهدار آلومینیومی در نمایندگی سیم و کابل ابهر

در بخش پیشین ، انواع سایز بندی کابل خود نگهدار آلومینیومی را مشاهده نمودید. اندازه های اشاره شده مربوط به مقادیر استاندارد آن می باشند و سایز های دیگر آن نیز قابل تامین هستند. پیش از خرید سیم و کابل برق ابهر ، بهتر است که نوع کابل مصرفی خود را با توجه به شرایط کار خویش تعیین نمایید و پس از آن به تهیه ی محصول بپردازید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *