راهنمای خرید انواع سیم و کابل

کابل مخصوص کولر گازی آرین ابهر

کابل مخصوص کولر گازی آرین ابهر

برای عملکرد بدون ایراد کولر گازی (کابل مخصوص کولر گازی ) ، دو نوع کابل متفاوت نیاز است:

– کابل برق

– کابل فرمان

به سادگی می توان حدس زد که اولین مورد برای رساندن جریان برق به کولر گازی استفاده می شود و دومین مورد به منظور ایجاد ارتباط میان بخش های کنترلی داخلی و خارجی کولر.

کابل مخصوص کولر گازی محصول شرکت آرین ابهر

کولرهای گازی دو نوع دارند که با توجه به آنها ، روش سیم کشی نیز تغییر می کند. اینو دو نوع عبارتند از: کولرهای گازی یک تکه و دو تکه (اسپلیت). در کولرهای یک تکه ، خرید کابل مخصوص کولر گازی آرین ابهربرق شرکت سیم و کابل برق آرین ابهر تا محل مورد نظر برای نصب کولر کشیده می شود اما در کولر های دو تکه ، این سیمکشی ممکن است تا محل یونیت داخلی یا خارجی (کندانسور) انجام شود.

البته مطلبی که در پاراگراف قبل گفته شد ، تاثیری در انتخاب نوع سیم کولر گازی نمی کند و شما باید این کابل نمایندگی کابل برق آرین ابهر را با توجه به توان مصرفی و اندازه ی کابل برگزینید. ما در اینجا به توضیح راجع به مواردی میپردازیم که بیشترین مورد مصرف را دارند:

– سیم نمره ی ۴ : این مدل کابل ممکن است دو (فاز + نول) یا سه رشته (فاز + نول + ارت) باشد و تا محل مورد نظر برای نصب کولر کشیده می شود.

– کابل افشان یا مفتولی که سیم ارت ندارد: سایز های استاندارد این کابل شرکت سیم برق آرین ابهر ، ۲x2.5 ، ۲x4 و ۲x6 است.

– کابل افشان یا مفتولی که مجهز به سیم ارت است: سایز های این کابل نیز ۳x2.5 ، ۳x4 و ۳x6 می باشد.

این کابل های کولری سیم و کابل آرین ابهر ، از لحاظ استاندارد و مواد تشکیل دهنده ، هیچ گونه تفاوتی با کابل های کولر آبی ندارند.

کابل فرمان کولر گازی ابهر

یکی از ویژگی هایی که مختص کولر های گازی است ، وجود حسگر دما در یونیت داخلی است که با استفاده از آن ، دمای محیط سنجیده می گردد. پس ، ارسال فرمان خاموش یا روشن شدن کمپرسور بستگی به دمای محیط اطراف و یا مقداری دارد که توسط کاربر تعیین می شود. این نوع فرمان یا هرگونه سیگنال کنترلی دیگر توسط کابل فرمان کولر گازی انجام می گیرد.

سایز های متداول کابل فرمان کولر گازی ، معمولا یکی از موارد زیر است ولی باید توجه داشت که تعداد رشته های مورد نیاز در کابل فرمان در انواع کولر گازی متفاوت است.

– ۴x1.5   

– ۵x1.5  

– ۶x1.5  

– ۷x1.5

البته این ها پرکاربردترین انواع کابل فرمان کولر گازی بودن و سایز های دیگر آن بنا به درخواست مصرف کنندگان قابل دسترسی خواهند بود.

مشخصات کابل های کولر گازی در ادامه آمده است:

– استاندارد بین المللی: IEC 60227-7

– استاندارد ایران: ISIRI (607) 75

– اختصار: NYSLY, H05VV-F

– ولتاژ اسمی: ۳۰۰ یا ۵۰۰ ولت

– نوع هادی: مس

– نوع عایق: پلی وینیل کلراید

– نوع روکش: PVC

– رنگ روکش: سیاه

– نحوه ی شناسایی رشته های درون کابل: تا ۵ رشته با توجه به رنگ و بیشتر از آن با دقت در شماره گذاری

 

بیشتر بخوانید : توضیحاتی راجع به انواع کابل شبکه و کاربردهای آن

 

قیمت های سیم آرین ابهر، مخصوص کولر

شرکت سیم و کابل آرین ابهر به شما این تضمین را می دهد تا قیمت محصولاتش با توجه به کیفیت ، از یک رابطه ی منطقی برخوردار باشند. کابل های معرفی شده در این مقاله آماده ی ارایه به بازار هدف می باشند. سیم و کابل برق آرین ابهر ، کیفیتی فراتر از آنچه که در ذهن دارید را فراهم می کند. برای خرید کابل برق آرین ابهر با ما تماس بگیرید.    

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *