راهنمای خرید انواع سیم و کابل

۴ عامل که سبب ضعیف شدن برق در سیم و کابل سیمیا می‌شوند

۴ عامل که سبب ضعیف شدن برق در سیم و کابل سیمیا می‌شوند

شاید شما هم تجربه افت فشار و ضعیف شدن برق  را در وسایل خود تجربه کرده باشید. این مورد علت‌های متفاوتی دارد که روی کیفیت کار دستگاه‌ها و وسایلی که با برق کار می‌کنند اثر می‌گذارد و می‌تواند حتی باعث آسیب رساندن به آن‌ها شود. شناخت و آشنا شدن با این موارد به جلوگیری از این اتفاق کمک فراوانی خواهد کرد.

در این مقاله از فروشگاه سیم و کابل نیرومارکت در مورد این عوامل که مشخصات سیم و کابل در آن اثر دارند صحبت می‌کنیم. بنابراین، برای آشنایی بیشتر و آگاه شدن از این موارد این مقاله را تا انتهای آن دنبال کنید و هر سوالی که در این زمینه دارید در انتهای آن بپرسید تا در کوتاه‌ترین زمان به شما پاسخ دهیم.

منظور از ضعیف شدن برق چیست؟

ضعیف شدن برق یا افت ولتاژ هر دو به یک معنا هستند و در ابتدا مشخص می‌کنیم که منظورمان از آن چیست. هر دستگاهی مقدار ولتاژ مشخصی دریافت می‌کند و زمانی که این مقدار به دستگاه موردنظر نرسد عمل افت ولتاژ صورت گرفته است. این عمل دلایل مختلفی دارد که در ادامه آن‌ها را نام می‌بریم:

نمونه ای از سیم افشان مسی

نمونه ای از سیم افشان مسی

۱)استفاده از سیم و کابل نامرغوب

گاهی اوقات افراد به دلایل مختلفی سیم و کابلی که تهیه می‌کنند کیفیت کافی را نداشته و سبب می‌شود که در مدت زمان کوتاهی نیاز به دوباره‌کاری و مشکل باشد. یکی از راه‌حل‌های این مساله آن است که از محصولات مرغوب و معتبر استفاده کنید. برندهای مطرحی مانند سیم و کابل البرز در این زمینه فعال هستند که شما می‌توانید با خیال راحت از محصولات آن‌ها استفاده کنید.

بیشتر بخوانید : ۳ محصول پرفروش از گروه تولیدی سیم و کابل یزد

 

۲)بیشتر بودن مقدار ولتاژ نسبت به سیم و کابل

برای هر دستگاه و تجهیزات مقدار مشخصی از ولتاژ در نظر گرفته شده است. بیشتر بودن از آن مقدار سبب می‌شود که روند اجرای کار دچار اختلال شود و حتی گاهی اوقات دستگاه‌ها آسیب سطحی یا جدی ببینند. این موضوع در مورد کمتر بودن مقدار ولتاژ نیز صادق است و آن نیز سبب آسیب می‌شود.

۳)استفاده از سیم و کابل نامتناسب با شرایط

در تولید سیم و کابل سیمیا تلاش می‌شود تا مناسب‎ترین گزینه برای هر شرایط تولید شود. بنابراین نمی‌توان این موارد را به جای هم به کار برد. مثلاً کابل‌های فشار ضعیف مناسب موقعیت‌هایی هستند که مقدار ولتاژ در آن‌ها کم باشد و برای شرایطی که نیاز به ۱۰۰ کیلوولت دارند انتخاب اشتباهی هستند و در همان ابتدای کار دچار اختلال در انتقال جریان می‌شود. بنابراین، توجه داشته باشید که برای هر محصول و موقعیت چه سیم و کابلی لازم است و آیا آن گزینه‌ای که شما تهیه کرده‌اید برای آن مناسب است یا خیر.

۴)طول و قطر سیم و کابل مورداستفاده

آن دسته از سیم و کابل‌هایی که در آن‌ها تعداد هسته بیشتر بوده احتمال افت ولتاژ کم است. در کنار آن، طول سیم نیز در این موضوع موثر است. آن دسته از سیم‌هایی که در مسافت‌های کوتاه استفاده می‌شوند افت ولتاژ در آن‌ها کم است و برای مسافت‌های طولانی این موضوع پررنگ‌تر است.

سیم و کابل سیمیا نیرومارکت

سیم و کابل سیمیا نیرومارکت

هزینه و نحوه خرید سیم و کابل های سیمیا از نیرومارکت

با عواملی که روی کیفیت کار سیم و کابل در انتقال جریان اثر می‌گذارد آشنا شدید. در صورتی که شما متوجه این موضوع شدید باید در سریع‌ترین زمان نسبت به برطرف کردن این مساله اقدام کنید تا مشکلی رخ ندهد که جبران کردن آن ممکن نباشد یا هزینه بالایی داشته باشد.

در این مقاله در مورد موضوعاتی که سبب می‌شوند ضعیف شدن برق اتفاق بیفتد توضیحاتی خدمت شما ارائه کردیم تا به کمکتان کند که دچار مشکل نشوید. شما می‌توانید از نیرومارکت که نماینده فروش انواع برندها مانن سیم و کابل سیمیا است برای خرید و اطلاع از قیمت اقدام کنید. این را هم بدانید که این مجموعه مشاوران فروشی را در اختیار دارد که شما با تماس با آن‌ها می‌توانید از مشاوره رایگان برخوردار شوید که خرید خوبی را تجربه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *