راهنمای خرید انواع سیم و کابل

۴ نکته مهم که قبل از خرید سیم و کابل سیمیا باید بدانید

۴ نکته که لازم است قبل از خرید سیم و کابل سیمیا به آن توجه کنید

یکی از مسایلی که در هنگام خرید سیم و کابل به آن دقت می‌شود آن است که آیا این محصول کیفیت لازم را دارد یا خیر. همین موضوع دغدغه افراد زیادی است که کارشناسان هنگام فروش کابل به آن اشاره می‌کنند. برای این‌که خیالتان از بابت این موضوع راحت باشد مسیر صحیح آن است که بتوانید از مشخصات سیم و کابل آگاه شوید تا خرید مناسبی را تجربه کنید.

در این مقاله از نیرومارکت در مورد کابل سیمیا صحبت می‌کنیم و طبق تولیدات این برند که از محبوب‌ترین‌های این صنعت است به شما نکاتی برای خرید سیم و کابل مرغوب خواهیم گفت. بنابراین، این مقاله را تا انتهای آن دنبال کنید و اگر ابهامی در ذهنتان ماند با کارشناسان نیرومارکت تماس بگیرید تا بیشتر شما را راهنمایی کنند.

۴ نکته در خرید سیم و کابل سیمیا

هنگام خرید عوامل مختلفی هستند که سبب می‌شوند تا شما انتخاب‌های متفاوتی داشته باشید. عواملی مانند استاندارد و مشخص بودن اعداد و ارقام در هنگام خرید آسان نیست اما در کنار آن‌ها، گزینه‌های دیگری هستند که به شما کمک خواهند کرد تا خرید مناسبی داشته باشید و در ادامه آن‌ها را به شما معرفی می‌کنیم:

۱)محل و هدف استفاده از سیم و کابل سیمیا

اولین مورد هدف استفاده از سیم و کابل سیمیا است. شما قرار است در چه شرایط و دستگاهی از این محصول استفاده کنید. این مورد سبب می‌شود تا بتوانید کالای مناسب را برای خود انتخاب کنید. سیم و کابلی که برای ساخت هواپیما مورد استفاده قرار می‌گیرند با انواعی که در ساختمان‌سازی مصرف می‌شوند با هم تفاوت دارند و نمی‌توان این موارد را به جای هم استفاده کرد. سیمیا در این زمینه انواع سیم و کابل را تولید کرده است تا هیچ مشکلی نظر نبود کابل مناسب نداشته باشید.

بیشتر بخوانید : سیم و کابل شرکت البرز الکتریک نور

 

۲)انعطاف‌پذیری سیم و کابل سیمیا

سیم و کابل به صورت انعطاف‌پذیر و خشک تولید می‌شوند. شاید این فکر به ذهن شما خطور کند که محصول مناسب در این دسته‌بندی انواع انعطاف‌پذیر است. درصورتی‌که این فکر اشتباه است و هر دوی این محصولات در محل مناسب به خودشان کاربرد دارند. گروه سیم و کابل انعطاف‌پذیر از رشته‌هایی تشکیل شده‌اند که به دور هم پیچیده می‌شوند. به نوع خشک، جامد هم گفته می‌شود که به‌صورت ساده و تک‌رشته تولید می‌شوند. یکی از مکان‌هایی که از کابل خشک استفاده فراوانی می‌شود به‌صورت دفنی در زیر زمین است. زیرا این مورد هزینه کمی دارد و در زیر زمین تحرکی ندارند.

چند مورد از سیم و کابل سیمیا

چند مورد از سیم و کابل سیمیا

۳)خرید سیم و کابل سیمیا در مکان‌های معتبر

به دلیل وجود موارد تقلبی در بازار یکی از راه‌هایی که احتمال خرید این محصولات را کاهش می‌دهد خرید از نمایندگی‌های آن است. این مورد علاوه بر کیفیت مطمئن، به شما این اطمینان را می‌دهد تا اگر مشکلی بعد از خرید برای سیم و کابل شما رخ داد با مراجعه به نمایندگی آن را رفع کنید. نیرومارکت یکی از نمایندگان فروش در زمینه سیم و کابل است که محصولات سیمیا نیز در آن به فروش می‌رسد. علاوه بر خیال راحت، شما می‌توانید محصولات خود را با قیمت کارخانه از این گروه دریافت کنید.

۴)شکل و ظاهر سیم و کابل سیمیا

شکل سیم و کابل نیز از عواملی است که در هنگام خرید باید به آن توجه کرد تا نوع مرغوب آن را شناسایی کرد. یکی از موارد این دسته آن است که ظاهر سیم و کابل نباید هیچ فرورفتگی یا بیرون‌زدگی داشته باشد. علاوه بر این، زمانی که شما سیم و کابل سیمیا را از سطح مقطع آن برش می‌زنید هسته آن از تمام اطراف فاصله یکسانی دارد. به این مورد، در مرکز بودن هسته‌ها گفته می‌شود. همینطور هادی با عایق نباید به هم چسبیده باشند؛ در واقع، این دو باید به‌گونه‌ای با هم ارتباط داشته باشند که بتوان به‌آسانی هادی را از عایق جدا کرد و و مشکلی در این مسیر رخ ندهد.

این‌ها برخی از موارد اصلی هنگام خرید سیم و کابل مرغوب بودند. علاوه بر آن‌ها، هادی مسی باید به رنگ قرمز (مسی) باشد و سیاه نشده باشد. در این‌صورت اکسید شده و قابل‌استفاده نیست. بهتر است که در این حالت سطح سیم و کابل شفاف و براق باشد.

نمای نزدیک از یک نوع کابل شبکه

نمای نزدیک از یک نوع کابل شبکه

با تماس یا مراجعه به نیرومارکت می‌توانید سیم و کابل سیمیا را از این نمایندگی دریافت کنید. این محصولات کیفیت بالایی دارند و سبب می‌شوند تا خیالتان از بابت خرید راحت باشد. اگر هم سوالی داشتید با این گروه تماس بگیرید تا کارشناسان فروششان راهنمایی بیشتری مخصوص خرید شما به شما ارائه دهند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *